Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Fuzja Intrum Justitia i Lindorff

Połączenie szwedzkiej grupy Intrum Justitia oraz norweskiego podmiotu Lindorff stało się faktem. Giganci rynku zarządzania wierzytelnościami zapowiadają, że fuzja zapewni im pozycję lidera oraz największej światowej firmy świadczącej usługi windykacyjne. Dyrektorem zarządzającym w Polsce został Krzysztof Krauze, dotychczasowy prezes polskiego oddziału Intrum Justitia.

Intrum Justitia i Lindorff to kluczowi gracze na europejskim rynku zarządzania wierzytelnościami. Obydwie grupy mają bogate, ponadstuletnie doświadczenie zdobyte na rynkach globalnych oraz lokalnych. Nowa firma będzie obecna na 23 rynkach w całej Europie z zespołem liczącym ponad 8000 pracowników.

– Cieszę się, że zostałem poproszony o kontynuowanie podróży, której celem jest osiągnięcie pozycji lidera branży zarządzania wierzytelnościami w Polsce, jak i na całym świecie. Chcemy świadczyć jeszcze lepiej dopasowane i kompleksowe usługi dla naszych klientów, a także w dalszym ciągu podnosić normy etyczne w biznesie
– mówi Krzysztof Krauze, dyrektor zarządzający w Polsce.

Nowy podmiot będzie zatrudniać w naszym kraju blisko 850 osób i obsługiwać ponad 600 klientów korporacyjnych z wielu sektorów biznesu.

– Fuzja Intrum Justitia z Lindorff to nie tylko wspólne doświadczenie i praca, ale również wyjątkowe połączenie wartości. Lindorff to profesjonalizm, zaangażowanie, zorientowanie na klienta oraz na wynik. Natomiast Intrum Justitia od zawsze podkreślała, że rozumie ludzi, wiedzę przekłada na innowacje i podejmuje wyzwania. Wierzę, że połączenie tych dwóch obszarów w jeden to klucz do sukcesu
  – dodaje Krauze.Krzysztof Krauze - absolwent informatyki i ekonometrii na Uniwersytecie Łódzkim. Od 15 lat zawodowo związany z Intrum Justitia, m.in. jako Dyrektor Departamentu Operacyjnego. Na tym stanowisku odpowiedzialny był za wdrożenie obsługi prawnej oraz egzekucyjnej w firmie, a także stworzenie jej centrum operacyjnego w Białymstoku. Od 2008 roku pełni funkcję członka Rady Nadzorczej Intrum Justitia Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA, a od 2009 roku członka Zarządu Intrum Justitia Sp. z o.o. W dniu 1 listopada 2015 roku otrzymał nominację na stanowisko Prezesa Zarządu i od tego czasu pełni rolę Dyrektora Zarządzającego Intrum Justitia w Polsce. Odpowiada za rozwój firmy na polskim rynku, wdrażanie nowych rozwiązań oraz reprezentację Intrum Justitia na spotkaniach biznesowych i wydarzeniach branżowych.


dodano: 2017-09-14 08:11:13