Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Fortinet liderem wśród producentów zapór sieciowych klasy korporacyjnej

Fortinet (NASDAQ: FTNT), światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, został wyróżniony w raporcie 2017 Gartner Magic Quadrant for Enterprise Network Firewalls jako dostawca najlepszej zapory sieciowej klasy korporacyjnej. Firma Gartner oceniła platformę Fortinet  Security Fabric: jej kompletność oraz możliwości realizacji.

Podstawą platformy Fortinet Security Fabric jest zapora klasy korporacyjnej FortiGate. Jest to rozwiązanie, które zapewnia zasięg, automatyzację i wydajność wymagane do szerokiego zakresu ochrony: od sieci po centra danych, od Internetu rzeczy po chmurę.

Urządzenie FortiGate zostało zaprojektowane z myślą o ujednoliceniu i automatyzacji wielowarstwowego reagowania na zagrożenia oraz udostępnieniu funkcji zapory następnej generacji.

Klienci korzystający z zapory FortiGate w 288 na 498 przypadków dali urządzeniu 5 gwiazdek w ocenie Gartner Peer Insights w porównaniu z łącznie 418 ocenami dla kolejnych dziesięciu dostawców firewalli następnej generacji według stanu na 12 lipca br.

Fortinet od początku istnienia skupia się na tworzeniu innowacyjnych zabezpieczeń chroniących organizacje przed wszelkimi rodzajami ataków. Celem firmy jest także zapewnienie odpowiedniej wydajności do obsługi ogromnych ilości danych przetwarzanych w sieciach korporacyjnych oraz automatyzacji niezbędnej do błyskawicznego reagowania na zagrożenia. Rok temu Fortinet zainicjował powstanie i rozwój platformy Security Fabric, która udostępnia rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo całej infrastruktury. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą skuteczniej konkurować w błyskawicznie rozwijającej się gospodarce cyfrowej.


– Platforma została zaprojektowana specjalnie z myślą o identyfikowaniu zagrożeń i reagowaniu na nie w czasie rzeczywistym. Pozwala również na automatyczne dostosowanie się do sieci rozproszonych oraz zapewnia wydajność niezbędną do dotrzymania kroku rosnącej ilości danych i wymaganiom użytkowników
– wyjaśnia Jolanta Malak, regionalna dyrektor sprzedaży Fortinet na Polskę, Białoruś i Ukrainę. – Uznanie Fortinet liderem przez firmę Gartner to dowód skutecznej realizacji naszej wizji rynkowej dotyczącej platformy Security Fabric.


Źródło: Fortinet


dodano: 2017-07-21 06:01:19