Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Finał konkursu o Nagrodę Prestiżu RENOMA ROKU - edycja 2013

Pod Honorowym Patronatem JANUSZA PIECHOCIŃSKIEGO, Wicepremiera, Ministra Gospodarki12 marca br., w samo południe, w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie, siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Kapituła pod przewodnictwem prof. Katarzyny Majchrzak ogłosiła laureatów Nagrody Prestiżu RENOMA ROKU 2013. Spośród 69 rekomendowanych kandydatów zgłoszonych przez uprawnione instytucje i media, Kapituła nominowała do nagrody dwunastu przedsiębiorców, wynalazców, firmy i wytwarzane przez nich produkty.Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach: Przedsiębiorca, Firma, Produkt, Wynalazca i Polityk otrzymali kryształowe statuetki RENOMA 2013 oraz Pierwszy Brylant dla laureata edycji 2012. Organizatorem konkursu o Nagrodą Prestiżu RENOMA ROKU 2013, pod honorowym patronatem Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego są magazyn „Prestiż – relacje gospodarcze”, pismo poświęcone reputacji polskiej gospodarki i jego wydawca Centrum Komunikacji Gospodarczej BYRA oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy RP.

Dlaczego renoma i rola reputacji jest tak ważna w działalności gospodarczej? Ponieważ to ona przyczynia się do zdobycia przewagi konkurencyjnej. Dobrze oceniany szef ma zasadniczy wpływ nie tylko na postrzeganie firmy, również na jej wartość finansową. Firma o nieskazitelnej reputacji cieszy się uznaniem, staje się wzorowym przykładem, jest porównywana z innymi przez najlepsze ze swoich cech. Firma, przedsiębiorca, produkt, wynalazca o uznanej renomie stają się ważni dla pracowników, klientów, dostawców, inwestorów i wielu innych grup społecznych. Stają się wzorcami o uznanej reputacji. Zdobyta renoma podnosi ich prestiż i bezpośrednio wpływa na uznanie całego środowiska.
    Mając to wszystko na uwadze, redakcja magazynu i portalu „Prestiż - relacje gospodarcze”, która z założenia zajmuje się zagadnieniami reputacji polskiej gospodarki postanowiła i przyznaje – zgodnie ze swym redakcyjnym mottem „Żeby działanie miało sens, jeszcze i to – potrzeba uznania drugiego człowieka” – Nagrodę Prestiżu pod nazwą RENOMA ROKU. Taki tytuł nadajemy właścicielom i menedżerom, firmom i produktom oraz wynalazcom, których rekomendują do nagrody zaproszone do współpracy instytucje, organizacje i media. Spośród nich Kapituła dokonuje wyboru tych, którzy na to miano zasługują – według określonych kryteriów – głównie w oparciu o ich wiarygodność, niezawodność, zaufanie i odpowiedzialność. Za ich postawę, zaangażowanie, wytrwałość i osiągnięcia gospodarcze, za zdobycie uznania społecznego i wysokiej pozycji biznesowej na rynku.


Na zdjęciach uroczysty finał Konkursu o Nagrodę Prestiżu RENOMA ROKU 2013, który w Centrum Prasowym Foksal, siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy poprowadzili Jerzy Byra, redaktor naczelny „Prestiżu - relacje gospodarcze” i prof. Ewa Lewandowska-Tarasiuk, członkowie Kapituły.
Fot. Piotr Pajewski


dodano: 2014-06-13 08:00:56