Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Dolnośląskie Forum Gospodarcze

W Szczawnie-Zdroju, uzdrowiskowej Gminie Miejskiej Szczawno-Zdrój w dniach 23-24 marca odbyło się Dolnośląskie Forum Gospodarcze. Wydarzenie miało na celu zorganizowanie przestrzeni do przeprowadzenia ważnych rozmów w regionie. To wymiana doświadczeń, omówienie wyzwań, które stają przed przedsiębiorcami.Dolnośląskie Forum Gospodarcze to szczególne wydarzenie na mapie Dolnego Śląska, koncentrujące się na wyzwaniach, z którymi mierzą się przedsiębiorcy i proponujące praktyczne rozwiązania w oparciu o know how działających już firm w regionie, managerów, specjalistów z danej dziedziny oraz pracowników specjalnych stref ekonomicznych, również przedstawicieli świata nauki i legislacji.

Wybór dolnośląskiego uzdrowiska na miejsce organizacji Forum nie był przypadkowy. Lokalizacja Szczawna-Zdroju pomiędzy przemysłowym Wałbrzychem, którego problemy zmian lat 90 przekładały się na całą okolicę; ale też wśród natury i gór, zyskując niewątpliwe walory turystyczne – podczas DFOG poruszone zostały między innymi te tematy, które mocno dotyczą Aglomeracji Wałbrzyskiej, w której znajduje się uzdrowisko.

Program Forum Gospodarczego składał się z pięciu bloków tematycznych:
  • Gospodarka przyszłości,

  • Nowatorski Samorząd,
  • Społeczna Odpowiedzialność Biznesu,
  • Współpraca międzynarodowa,
  • Rozwój i innowacje w biznesie.
Wśród prelegentów m.in. Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Bartłomiej Kubicz – Dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji.

– Liczne inwestycje – m.in. w dziedzinie transportu, odnawialnych źródeł energii, ochrony zdrowia, ale również wyraźny spadek bezrobocia, czy wzrost PKB to efekty dynamicznego rozwoju naszego regionu, który obserwujemy od kilku lat i który zamierzamy utrzymać. O kierunkach, jakie należy obrać, by w kolejnych latach Dolny Śląsk był nadal zaliczany do najszybciej rozwijających się regionów w Europie rozmawiamy w ramach I Dolnośląskiego Forum Gospodarczego. – Podczas panelu „Perspektywa rozwoju regionu Dolnego Śląska”, w którym miałem przyjemność uczestniczyć, omawialiśmy przede wszystkim możliwości rozwoju konkurencyjności i innowacyjności regionu oraz zmniejszania nierówności poszczególnych części województwa. Niezwykle ważnym tematem były również perspektywy, jakie dają nam nowe środki unijne w wysokości blisko 11 mld złotych, którymi w najbliższych latach będzie dysponował nasz region – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego


dodano: 2023-03-27 06:28:10