Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Daniel Obajtek szefem PKN Orlen


Rada Nadzorcza PKN Orlen, na poniedziałkowym posiedzeniu, dokonała zmian w składzie Zarządu Spółki. Ze stanowiska Prezesa Zarządu odwołany został Wojciech Jasiński, a pełnienie tej funkcji, od dnia 6 lutego 2018 r., powierzono Danielowi Obajtkowi. W związku z powołaniem na stanowisko Prezesa Zarządu PKN Orlen SA, Daniel Obajtek, w dniu 5 lutego 2018 r., złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Energa SA. 


Jednocześnie Rada Nadzorcza odwołała Wiceprezesa Zarządu Mirosława Kochalskiego oraz Członka Zarządu ds. Inwestycji i Zakupów Marię Sosnowską. Rada postanowiła też oddelegować do funkcji Członka Zarządu Józefa Węgreckiego, powołanego wcześniej w skład Rady Nadzorczej z mandatu Ministra Energii działającego w imieniu akcjonariusza Skarbu Państwa.
 
Daniel Obajtek, rocznik 1976, menadżer, przedsiębiorca oraz działacz samorządowy. Od 2006 roku był wójtem gminy Pcim. W 2014 roku ukończył zaocznie Wyższą Szkołę Ochrony Środowiska w Radomiu na kierunku ochrona środowiska o specjalnościach bezpieczeństwo i higiena w środowisku pracy oraz zarządzanie środowiskowe w sytuacjach kryzysowych. W latach 2015-2017 pełnił funkcję prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od 2 marca 2017 roku sprawował  funkcję prezesa Energi SA, kierując spółką w zakresie finansów, zarządzania ładem korporacyjnym, audytu i kontroli, zarządzania ryzykiem, bezpieczeństwa, polityki personalnej, polityki prawnej, polityki wizerunkowej i dialogu społecznego. 5 lutego 2018 został powołany na prezesa PKN Orlen.


Źródło: PKN Orlen


dodano: 2018-02-07 07:24:46