Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Laureaci Nagrody Prestiżu RENOMA ROKU 2014 w kategorii Firma

Żeby działanie miało sens, jeszcze i to – potrzeba uznania drugiego człowieka.

EDBAK Sp. z o.o.  - Piotrowice k. Lublina (średnie przedsiębiorstwo). Prezes Zarządu - Edward Bąk. Rekomendacja: Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego. POLSKA ŻEGLUGA MORSKA - Szczecin (duże przedsiębiorstwo). Dyrektor Naczelny - Piotr Szynkaruk. Rekomendacja: Anna Kolmer, Przewodnicząca Zarządu Szczecińskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, Pomorze Zachodnie.
Firma EDBAK powstała w 1992 r., w nie-wielkiej lubelskiej miejscowości i w trudnych warunkach transformacji z jednoosobowego warsztatu rozwinęła się do ponad 100. osobowej spółki sprzedającej swoje innowacyjne i zaawansowane technicznie wyroby w kraju i za granicą. Główna produkcja to uchwyty ścienne, sufitowe, biurkowe, standy, wózki, infomaty (infokioski), obudowy, ściany wideo. Wszystkie te rozwiązania Edbak projektuje, wykonuje i w większości zgłasza do ochrony patentowej. Wykonuje również systemy transportu poziomego, w tym dla lotnisk wyposażenie dla stref bezpieczeństwa, czyli kontroli bagażu pasażerów.

POLSKA ŻEGLUGA MORSKA - największy polski armator, który konsekwentnie i z wielką determinacją prowadzi odbudowę i umacnia na rynku światowym polską flotę handlową. W 2013 r. PŻM zrealizowała największy program inwestycyjny zakupu 38 statków o wartości ponad miliarda dolarów. Obecnie tworzony jest kolejny. W jego ramach mają powstać m.in. supernowoczesne ekologiczne promy, napędzane paliwem LNG. Nowe statki stworzą kolejne miejsca pracy, na których pracują wyłącznie polscy marynarze. Dzięki stałej odnowie tonażu, PŻM utrzymuje się w pierwszej piątce największych europejskich armatorów.


Fot. Bartłomiej Maślankiewicz


dodano: 2015-06-06 13:27:50