Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Cinkciarz.pl inwestuje w projekt budowy sztucznej inteligencji

Pięćset miejsc pracy, nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe i innowacyjny projekt budowy sztucznej inteligencji. Cinkciarz.pl właśnie rozpoczął przedsięwzięcie, które przyniesie wymierne korzyści m.in. dla klientów biznesowych i indywidualnych użytkowników serwisu.– Nie po raz pierwszy kreujemy przełomowe rozwiązania na rynku wymiany walut. To, czego podejmujemy się tym razem, to projekt na miarę stworzenia kantoru internetowego. Klienci korzystający z usług serwisu oszczędzają dziś do 9 proc. Naszym celem jest znaczące zwiększenie tej stawki
– zapowiada Marcin Pióro, prezes Cinkciarz.pl.

Sztuczna inteligencja

Badania nad budową sztucznej inteligencji będą koncentrowały się wokół zaawansowanych technologii informatycznych, umożliwiających podejmowanie decyzji finansowych związanych z wymianą walut. - Sztuczna inteligencja, nad którą pracuje Cinkciarz.pl, będzie uczyła się wszystkiego, co pomocne w podjęciu najbardziej korzystnych decyzji transakcyjnych. To projekt, z którym wiążemy wielkie plany, ponieważ wymiana walut jest i zawsze będzie naszą główną specjalizacją. Mamy na tym polu wieloletnie doświadczenie, które z pewnością pozwoli nam skutecznie realizować postawione sobie cele. Nie zmienia to faktu, że rozwiązanie usprawniające proces podejmowania decyzji może znaleźć zastosowanie w wielu innych dziedzinach życia, m.in. w wojskowości czy lotnictwie – opowiada Marcin Pióro.

Efektem badań będą nowe usługi charakteryzujące się wysoką innowacyjnością. – Nowatorskie podejście do kwestii wymiany walut będzie połączone z nowoczesną i zwinną architekturą systemową opartą o mikroserwisy. Realizacja planu umożliwi spółce osiągnięcie statusu pioniera w rozwoju usług wymiany walut nie tylko w Polsce, ale i na świecie – dodaje prezes Cinkciarz.pl.

Cinkciarz.pl zamierza je skomercjalizować na międzynarodowych rynkach, szczególnie na tych, na których już jest obecny lub umacnia swoją obecność tj. w UE, USA, a w dalszej perspektywie w Azji. Projekt sztucznej inteligencji będzie adresowany i dostosowany do potrzeb różnych grup użytkowników.  Firma zamierza udostępnić rozwiązanie klientom indywidualnym oraz korporacjom, małym i średnim przedsiębiorstwom, traderom, bankom i instytucjom finansowym.

Centrum Badawczo-Rozwojowe

Cinkciarz.pl zakłada współpracę również z renomowanymi, międzynarodowymi ośrodkami naukowymi. W ciągu pięciu lat zamierza zwiększyć zatrudnienie do pięciuset osób. Już dziś zaczyna rekrutację. – Pasjonaci zainteresowani uczestnictwem w projekcie sztucznej inteligencji mogą przesyłać swoje CV – zapowiada zarząd spółki.

Aby stworzyć odpowiednie warunki do prowadzenia działalności, spółka planuje uruchomić Centrum Badawczo-Rozwojowe. Projekt zakłada budowę wysokiej klasy biurowca z bogatą infrastrukturą laboratoryjną. Spółka nie zdecydowała jeszcze o jego lokalizacji.

Do budowy sztucznej inteligencji, firma zamierza wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie. Prognozy walutowe Cinkciarz.pl były już niejednokrotnie nagradzane za trafność. Przewidywania analityków spółki regularnie zajmują zwycięskie miejsca w zestawieniach agencji Bloomberg. Także w najnowszym, oficjalnym rankingu eksperci serwisu wymiany walut uzyskali ponadprzeciętne wyniki. Prognozy spółki zdobyły 13 najwyższych pozycji w prestiżowym zestawieniu platformy Bloomberg. To siedem pierwszych, trzy drugie oraz trzy trzecie miejsca.Informacja o marce. Spółka Cinkciarz.pl to jedna z najszybciej rozwijających się firm w Europie. Z usług lidera internetowego rynku wymiany walut korzystają m.in. przedsiębiorstwa i instytucje oraz klienci indywidualni. Dzięki usługom serwisu klienci unikają dodatkowych wydatków związanych z przelewami międzynarodowymi, np. opłat naliczanych przez zewnętrzne instytucje płatnicze lub banki pośredniczące. Od 2010 r. firma z powodzeniem funkcjonuje w sektorze fintech. System rozwiązań, które oferuje to innowacyjny produkt finansowy. Firma należy do organizacji SWIFT, zrzeszającej największe banki oraz instytucje finansowe. Serwis jest dostępny przez całą dobę. Użytkownicy mają możliwość wymiany waluty za pomocą portfela walutowego, modelu transakcji społecznościowych oraz z rachunku bankowego. Wymianę walut wspiera szereg narzędzi: stałe zlecenie, polecenie zapłaty, alert walutowy. Serwis udostępnia również aplikacje mobilne na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne: Android, iOS, Windows Phone, Blackberry oraz Windows 8. Firma aktywnie wspiera ideę sportu. Cinkciarz.pl jest sponsorem m.in. klubu koszykarskiego Chicago Bulls oraz Oficjalnym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Źródło: Materiały prasowe


dodano: 2016-03-09 09:47:39