Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
CBRE umacnia się na rynku mieszkaniowym

CBRE, międzynarodowa firma doradcza, oferująca kompleksowe usługi w sektorze nieruchomości i inwestycji, nawiązała partnerstwo strategiczne z redNet Property Group, wiodącą polską firmą obsługującą rynek nieruchomości mieszkaniowych. Dzięki współpracy, oba podmioty wzmocnią i rozszerzą swoje usługi inwestycyjne i doradcze w tym segmencie. A właśnie tego oczekują inwestorzy. Z badania CBRE przeprowadzonego w I kwartale 2019 roku wynika, że aż 60% inwestujących chciałoby w najbliższych latach rozszerzyć swój portfel o inwestycje alternatywne, w tym m.in. w segment mieszkaniowy.Rosnąca aktywność inwestorów na polskim rynku mieszkaniowym to trend, który trwa już od jakiegoś czasu. Z badania CBRE przeprowadzonego na początku tego roku wynika, że zainteresowanie nie będzie słabnąć. Już 6 na 10 inwestorów planuje w najbliższych latach urozmaicać swój portfel o produkty m.in. z segmentu mieszkaniowego.

– Na bieżąco odpowiadamy na zmieniające się potrzeby klientów i rozszerzamy nasze kompetencje. Od jakiegoś czasu obserwujemy, że coraz więcej inwestorów traktuje segment mieszkaniowy jako szansę dla siebie na zdywersyfikowanie portfela. Dzięki współpracy strategicznej z redNet Property Group, będziemy w stanie dostarczać naszym klientom pełną i rzetelną ofertę w tym zakresie. Dodatkowo, w ostatnim czasie utworzyliśmy specjalny dział inwestycji alternatywnych, który całościowo zajmie się obsługą inwestycji mieszkaniowych – mówi Daniel Bienias, dyrektor zarządzający CBRE.

Siła dwóch podmiotów w segmencie mieszkaniowym

Współpraca CBRE i redNet Property Group wzmocni pozycję obydwu firm w prężnie rozwijającym się segmencie mieszkaniowym, który coraz bardziej staje się rynkiem instytucjonalnym. Wymiana wiedzy, doświadczeń i rozszerzenie zakresu usług pozwoli jeszcze lepiej trafiać w potrzeby inwestorów instytucjonalnych, szukających dla siebie możliwości w tym segmencie.

Oprócz współpracy merytorycznej i wymiany doświadczeń, firmy zamierzają brać wspólnie udział w wydarzeniach branżowych i prowadzić działania marketingowe, wzmacniające wizerunek obu organizacji w segmencie mieszkaniowym.

– Współpraca z CBRE, pozwoli nam wyjść poza obszar klientów polskich, wspólnie zaoferować klientom zagranicznym nasz unikalny w skali rynku kompleksowy zakres usług - od sprzedaży i wynajmu mieszkań, consulting, wykończenie pod klucz, po instytucjonalny najem mieszkań. Liczymy również na współpracę przy rozwoju niezwykle perspektywicznego rynku PRS, czyli Private Rental Sector
– mówi Robert Chojnacki, współwłaściciel redNet Property Group.

Nie tylko mieszkania, ale cały sektor alternatywny

Inwestycje w sektor mieszkaniowy to część sektora alternatywnego, który będzie rósł w siłę. Dlatego CBRE rozwija i wzmacnia swoje kompetencje w tym segmencie. W ramach działu Capital Markets został utworzony zespół Alternatives&Land, który wesprze klientów chcących lokować kapitał zarówno w mieszkania, jak też zakwaterowanie studenckie, domy seniora, nieruchomości typu „mixed use” czy wybór i zakup gruntu pod ten cel. CBRE świadczy usługi wycen nieruchomości mieszkaniowych oraz wzmocniło także dział badań rynku i doradztwa, do którego dołączyła Agnieszka Mikulska, jako senior konsultant dla sektora mieszkaniowego.
 

Źródło: CBRE - firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych.


dodano: 2019-09-25 06:45:12