Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Branża meblarska na targach IMM

Przez 7 dni, 15-21 stycznia br., wśród 1200 wystawców z ponad 50 krajów Polska Agencja Inwestycji i Handlu promowała polską branżę meblarską. Polskie stoisko narodowe na targach IMM w Koloni odwiedzało dziennie ponad 300 gości. Zostało zorganizowane przez PAIH w ramach realizacji programu promocji branży meblarskiej w ramach poddziałania 3.3.2: Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Meblarstwo to silnie rozwijająca się branża polskiej gospodarki o globalnym znaczeniu i dużym potencjale wzrostu. Polska należy nie tylko do europejskich, ale także światowych liderów w produkcji i eksporcie mebli. Targi IMM w Kolonii to jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń skupiających branżę meblową. Jest to zarówno platforma kontaktów między producentami i dystrybutorami mebli, jak i doskonała forma prezentacji najnowszych projektów, trendów i tendencji na kolejny sezon.


Polskie stoisko narodowe miało na celu promocję polskiego sektora meblarskiego wśród zagranicznych przedsiębiorców. Na stoisku na zwiedzających przez cały czas trwania targów czekał ekspert, który przedstawiał zalety polskiego sektora meblarskiego oraz potencjał polskiej gospodarki. Firmom proponowano darmowe formy promocji m.in. dystrybucję materiałów informacyjnych czy wyświetlanie filmów promocyjnych. Warto zaznaczyć, iż z wymienionych form promocji mogły skorzystać nie tylko firmy, które były wystawcami na targach IMM, ale również przedsiębiorcy niebiorący udziału w targach. Dodatkowo każdy polski przedsiębiorca mógł na stoisku narodowym spotkać się z potencjalnymi partnerami biznesowymi.Aby dokładnie przedstawić potencjał polskiego sektora meblarskiego podczas drugiego dnia targów zorganizowano konferencję prasową. Spotkanie poprowadził
Michał Strzelecki, ekspert z Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. Po briefingu był czas na rozmowy i dyskusje z udziałem dziennikarzy zagranicznych i przedstawicieli polskich firm.

Źródło: Polska Agencja Inwestycji i Handlu


dodano: 2018-01-22 07:17:43