Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Biznes Lubelskie w sieci

Samorząd Województwa Lubelskiego zacieśnia współpracę na poziomie regionalnym. Samorząd Województwa podpisał deklarację współpracy z przedstawicielami starostw powiatowych. Okazją do rozmowy o współpracy była konferencja „Biznes Lubelskie w sieci. Lokalna gospodarka siła regionu”, która odbyła się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.Celem wydarzenia była dyskusja na temat dotychczasowych osiągnięć oraz planów gmin, powiatów i samorządu województwa lubelskiego w kontekście jakości współpracy z biznesem oraz dla biznesu. 

– Twórzmy sieć kontaktów, działajmy w sieci, wykorzystujmy sieć lokalnych potencjałów do tworzenia silnej marki i silnej regionalnej gospodarki – mówił Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

Region chce być pionierem i liderem wdrażania systemowych rozwiązań na rzecz współpracy z biznesem. Idea Biznes Lubelskie Lokalnie, która zakłada utworzenie Powiatowych Biur Biznes Lubelskie, ma na celu poprawę przepływu informacji pomiędzy gminami, powiatami i województwem. Informacja ma być rzetelna, pełna, ale przede wszystkim zachęcająca do współpracy firmy i instytucje z Polski i z zagranicy. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce, realizowane na wzór najlepszych rozwiązań wspierających biznes.

Z tego względu jednym z kluczowych elementów konferencji było również podpisanie porozumienia ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Jest to kolejny krok ku współpracy, który ma na celu inaugurację konkursu Gmina na 5!.  Główna idea konkursu opiera się na analizie atrakcyjności inwestycyjnej gmin w województwie lubelskim, którą podczas wydarzenia zaprezentowała prof. dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska – Prorektor ds. współpracy z otoczeniem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

– Poziom ryzyka inwestycyjnego w województwie lubelskim jest bardzo niski co gwarantuje stabilne warunki prowadzenia działalności gospodarczej – tak bym zachęcała przyszłych inwestorów. Budujcie markę Lubelskie jako region, w którym można smakować życie na różne sposoby
– takim bezpośrednim przekazem prof. dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska zachęcała włodarzy do zintensyfikowania działań na rzecz  pozyskiwania inwestorów.

Źródło: UMWL. Na zdjęciach: (1) Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego, Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelksiego oraz prof. dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska - Prorektor ds. współpracy z otoczeniem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie podpisują porozumienie o współpracy. (2) Marszałek na tle tablicy upamiętniającej podpisanie deklaracji współpracy ze starostwami.


dodano: 2018-03-12 07:11:24