Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Awansowaliśmy o 10 pozycji w rankingu Doing Business

W rankingu Doing Business, publikowanym co roku przez Bank Światowy, zajęliśmy 45 miejsce na uwzględnionych w badaniu 189 krajów. A to znaczy, że awansowaliśmy o 10 miejsc w najważniejszym rankingu swobody działalności gospodarczej.

Ranking Doing Business powstaje na podstawie badania 10 obszarów, od których zależy łatwość prowadzenia biznesu w danym kraju. Chodzi o rozpoczęcie prowadzenia działalności, występowanie o pozwolenie na budowę, podłączanie elektryczności, rejestrowanie własności, otrzymywanie kredytu, ochronę inwestorów, płacenie podatków, handel zagraniczny, egzekwowanie kontraktów i składanie wniosku o upadłość.

Najlepiej zostaliśmy ocenieni w łatwości dostępu kredytów dla firm. Zajęliśmy trzecią pozycję na świecie. Zdecydowanie gorzej w przypadku rozpoczynania działalności - sklasyfikowano nas dopiero na 116. miejscu na świecie. I jeszcze gorzej w przypadku załatwiania przyłącza elektrycznego - 137 pozycja.

Mamy więc jeszcze wiele do zrobienia. To, że znaleźliśmy się przed Hiszpanią, Czechami, a nawet Luksemburgiem niech nie usypia, bo jesteśmy między takimi krajami, jak Czarnogóra i Bahrajn.


Źródło: Ranking Doing Business


dodano: 2013-10-29 11:39:51