Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Asseco Poland w czołówce firm informatycznych w Europie

6 listopada został opublikowany najnowszy ranking stu największych europejskich firm informatycznych, dostarczających oprogramowanie własne i usługi z nim związane - Truffle100 2012. Asseco Poland znalazło się na 7. pozycji z przychodami ze sprzedaży software’u na poziomie 866,2 mln euro.

Asseco Poland po raz czwarty znalazło się w czołowej dziesiątce największych europejskich firm wymienianych w rankingu. Jednym z głównych założeń strategii rozwoju spółki jest sprzedaż oprogramowania własnego. Wzrost udziału własnych rozwiązań w przychodach ogółem jest możliwy m.in. dzięki realizacji ogromnej liczby projektów dla każdego sektora gospodarki. W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku Asseco podpisało ponad 1700 nowych kontraktów znacząco umacniając swoją pozycję na europejskim rynku producentów oprogramowania.

Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland, w komentarzu przygotowanym specjalnie dla tegorocznej edycji Truffle100 powiedział: „Polski rynek IT jest dojrzały w zakresie rozwiązań dla sektora finansowego. W dalszym ciągu stoją przed nami ogromne perspektywy w informatyzacji sektora przedsiębiorstw i administracji publicznej. Polski Rząd ma świadomość konieczności integracji rozproszonych systemów informatycznych dla poszczególnych instytucji publicznych. W dalszym ciągu perspektywy dla tego sektora są związane z projektami e-government’owymi. Duże szanse stoją również przed administracją samorządową. Fundusze unijne będą sprzyjać rozwojowi systemów IT dedykowanych dla tego szczebla administracji. (…) Sektor przedsiębiorstw natomiast stawia przed firmami informatycznymi wyzwania związane zarówno z rozwiązaniami w zakresie informacji zarządczej, jak i systemami wspomagającymi obsługę klienta.”

Stawkę największych firm, podobnie jak rok wcześniej, otwiera niemiecki SAP z przychodami ze sprzedaży software’u w wysokości blisko 14 mld euro, kolejne dwie pozycje zajęły: francuski Dassault Systèmes (1,8 mld euro) i brytyjski Sage (1,5 mld euro). W rankingu dominują spółki z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. W setce największych software’owych firm europejskich znajdują się jedynie dwie firmy z Polski: Asseco Poland na miejscu 7 i Comarch na 50.


Pełna treść raportu dostępna jest na stronie Truffle100.


dodano: 2012-11-07 10:28:45