Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
80 lat mieleckiego przemysłu lotniczego

Polskie Zakłady Lotnicze z Mielca w miniony weekend obchodziły wyjątkowy jubileusz. Mielecka tradycja przemysłu lotniczego liczy już 80 lat. Obchodom towarzyszyły także IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze podczas których mieleckie lotnisko odwiedziło 40 tys. gości.

W uroczystych obchodach na zamku w Baranowie Sandomierskim uczestniczył m.in. wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak oraz marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

PZL Mielec czują się spadkobiercą i kontynuatorem 80-letnich tradycji lotniczych Mielca, zapoczątkowanych w 1938 roku, poprzez uruchomienie pierwszej lotniczej fabryki PZL-WP nr 2.

Decyzja o budowie zakładu lotniczego w Mielcu w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego była przełomową dla losu trzech kolejnych pokoleń mieszkańców. Dała ona impuls do rozwoju miasta, które dziś jest postrzegane jako lotnicza stolica Polski. Kontynuatorem wizjonerskich planów pierwszych budowniczych COP są dziś Polskie Zakłady Lotnicze – firma, w której tradycje łączą się z nowoczesnością i szeroko pojętymi innowacjami.

Rok 2018 jest dla Spółki szczególny – świętuje zarówno 80-lecie przemysłu lotniczego, jak i 100-lecie polskiego lotnictwa. Na plan obchodów, składają się różne inicjatywy, skierowane do pracowników firmy, jak i do mieszkańców Mielca i okolic. Wśród nich są m.in. IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze, Wieczór Otwarty w PZL Mielec czy Przegląd Filmów Lotniczych.


dodano: 2018-07-31 06:49:58