Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
60 mln zł na Morskie Centrum Nauki

Niemal 60 mln zł wyniesie dofinansowanie w ramach RPO WZ budowy Morskiego Centrum Nauki im. Prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie. W środę 17 października marszałek Olgierd Geblewicz i dyrektor MCN Witold Jabłoński podpisali umowę o unijnym wsparciu. Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha będzie multimedialną placówką naukowo–edukacyjną poświęconą m.in żegludze i szkutnictwu oraz jego historii na Bałtyku. Będzie wyposażone w wystawę stałą, zawierającą interaktywne elementy nauki i techniki.– Spełnia się marzenie wielu środowisk w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim. Będziemy mieć miejsce, które eksponować będzie morski charakter i historię regionu. Udało nam się wpasować tę piękną ideę w formułę centrum nauki. Rozwinięcie funkcji muzealnej do postaci obiektu, który rozbudzać będzie zainteresowanie nauką, pozwoliło nam skorzystać z unijnego dofinansowania – skomentował marszałek Olgierd Geblewicz (na zdjęciu z prawej), który dodał: – Stawiamy dziś „kropkę nad i” w kwestii montażu finansowego. Mamy dokumentację, pozwolenie na budowę, wybranego inżyniera kontraktu, rozpoczęły się prace rozbiórkowe, w przyszłym roku rusza budowa. W ten sposób – przemyślany i kompleksowy – przygotowuje się i realizuje inwestycje.

Na Łasztowni rozpoczęły się już prace przygotowujące teren inwestycji, a w poniedziałek 15 października br. poznaliśmy opracowanie 220 eksponatów, które znajdą się w MCN.

Dyrektor MCN Witold Jabłoński przypomniał, że wkrótce, na przełomie 2018/2019 roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie wystawy stałej Morskiego Centrum Nauki.

Projekt budowy Morskiego Centrum Nauki realizowany jest ze wsparciem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, w ramach Osi 9 Infrastruktura publiczna, Działanie 9.6 Ośrodki popularyzujące naukę.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


dodano: 2018-10-18 06:54:43