Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Światowe sukcesy polskiej Vody


Polski producent wody w segmencie premium – Voda Naturalna – cieszy się coraz większym uznaniem na świecie. Pierwsza w Polsce marka wody z kolagenem, Voda Collagen znalazła się wśród finalistów Beverage Innovation Awards. Nie jest to jedyny światowy sukces Vody Naturalnej. Właściciel firmy, Michał Niemczycki, wystąpi podczas 10. edycji Global Bottled Water Congress w Nashville (USA) z prelekcją na temat budowania marki luksusowej. Wcześniej Voda Naturalna została doceniona przez portal Finewaters.com zrzeszający najlepsze wody z całego świata.


Beverage Innovation Awards to jedna do najbardziej rozpoznawalnych nagród sektora napojów na świecie. W tym roku jury analizowało ponad 370 zgłoszeń z 40 krajów w 29 kategoriach. Voda Collagen znalazła się w finale konkursu w kategorii „najlepsza woda funkcjonalna”. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 19 września w Monachium, w ramach wiodących światowych targów napojów i żywności płynnej „Drinktec”. Raz na cztery lata impreza przyciąga około 1400 wystawców i ponad 60 000 odwiedzających.

„Każdego roku Beverage Innovation Awards nagradza najciekawsze pomysły w branży wód i napojów. Voda Collagen została zauważona i doceniona nie tylko przez ekspertów z jury konkursu, ale także zwiedzających monachijskie targi, ponieważ jako finalista konkursu mieliśmy możliwość prezentacji produktu na wstawie ‘Beverage Innovation Bar’” – relacjonował Michał Niemczycki, prezes zarządu firmy Voda Naturalna, twórca marki Voda Collagen.

Prezes został zaproszony do wygłoszenia prelekcji podczas 10. światowego kongresu wód butelkowanych – Global Bottled Water Congress – w dniach 13-14 listopada. Wykład dotyczyć będzie budowania globalnej marki luksusowej pochodzącej ze środkowej Europy. Kongres odbędzie się równolegle z coroczną konferencją i targami International Bottled Water Association (IBWA).

„Jest nam ogromnie miło, że międzynarodowi eksperci rynku wód docenili Vodę Naturalną i Vodę Collagen jako produkty luksusowe. Wprowadzając na rynek tę pierwszą zaoferowaliśmy oryginalny produkt w segmencie premium, który odznacza się nie tylko najwyższą jakością, ale także unikatowym designem. Voda Collagen, która jest pierwszą i jedyną w Polsce wodą z kolagenem również posiada te cechy. Obydwa produkty odnoszą sukcesy handlowe nie tylko w Polsce, ale także za granicą, o czym poinformujemy już wkrótce” – dodał Michał Niemczycki, prezes Vody Naturalnej.

Voda Collagen to pierwsza w Polsce woda źródlana z dodatkiem kolagenu, wzbogacona witaminą C i subtelnym smakiem granatu. Od wprowadzenia produktu w marcu 2013 roku dynamicznie rośnie sieć jego dystrybucji. Skuteczność kolagenu stanowiącego składnik Vody Collagen została potwierdzona przez Collagen Research Institute w Niemczech. Badania kliniczne zostały przeprowadzone na grupie 180 kobiet w wieku 35-55 lat wykazały: wzrost elastyczności skóry o 15%, wzrost poziomu prokolagenu w skórze o 60%, spowolnienie procesu powstawania zmarszczek i obniżenie ich głębokości o 35% oraz poprawę nawilżenia i zmniejszenie podrażnień skóry.


dodano: 2013-09-26 13:10:40