Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Łukasz Petrus nowym prezesem PGO

Rada nadzorcza powołała Łukasza Petrusa na stanowisko prezesa zarządu PGO SA. Funkcję wiceprezesa ds. sprzedaży objął Andrzej Bulanowski. Za finanse i rozwój nadal będzie odpowiadał Lucjan Augustyn. Dotychczasowy prezes, Dariusz Ginalski, podejmie nowe wyzwania menedżerskie w Grupie TDJ, będącej głównym akcjonariuszem Grupy PGO.

Grupa PGO, w skład której wchodzą Odlewnia Żeliwa „Śrem”, Pioma-Odlewnia oraz Pioma-Odlewnia Oddział Stalowa Wola i Kuźnia „Glinik”, jest największą w Polsce grupą przemysłową specjalizującą się w produkcji odlewów i odkuwek. PGO jest częścią Grupy TDJ, prywatnej polskiej firmy inwestycyjnej, działającej w różnych sektorach gospodarki.

Łukasz Petrus jest związany z PGO od 2012 roku, kiedy to rozpoczął pracę w Kuźni Glinik sp. z o.o. na stanowisku dyrektora produkcji. Następnie pełnił funkcje wiceprezesa, a aktualnie jest prezesem tej spółki. Pełniąc funkcję prezesa zarządu PGO SA. Łukasz Petrus pozostanie prezesem Kuźni Glinik sp. z o.o. Andrzej Bulanowski współpracował m.in. z ThyssenKrupp Energostal SA, ArcelorMittal Distribution Poland oraz Stalprofil SA, w których zarządzał zespołami handlowymi. Przez ostatnie 8 lat był związany z firmą Voestalpine Steel Service Center sp. z o.o. jako dyrektor sprzedaży.

Łukasz Petrus podkreśla, że mimo zmiany na stanowisku prezesa podstawowe cele Grupy, w tym przede wszystkim dalsze i konsekwentne wdrażanie „Strategii PGO na lata 2017-2020”, pozostaną niezmienne. Strategia zakłada zrównoważony rozwój Grupy przez efektywniejsze wykorzystywanie jej potencjału zarówno po stronie operacyjnej, jak i sprzedażowej.

Nowo powołany prezes wskazuje także na dorobek ostatnich lat funkcjonowania PGO, w tym przede wszystkim na integrację i budowę silnej grupy, skuteczne działania akwizycyjne, inwestycje i rozwój technologiczny oraz działania marketingowo-handlowe, dzięki którym PGO jest dziś marką rozpoznawalną w branżach, w których jeszcze 2 lata temu praktycznie nie funkcjonowała.

– Zarówno ja, jak i cały zespół PGO będziemy z determinacją kontynuowali działania zainicjowane przez mojego poprzednika, ponieważ wierzymy, że dzięki nim osiągniemy cele, które sobie wyznaczyliśmy m.in. w naszej strategii – podkreśla prezes Łukasz Petrus. – Spółka ma jasno zdefiniowane wyzwania. Chcemy być grupą innowacyjną o wysokich kompetencjach i międzynarodowym zasięgu działania. Inwestycje w nowe technologie, w realizację projektów R&D oraz w rozwój naszych pracowników, uważam za działania priorytetowe. Każda ze spółek Grupy PGO  już realizuje lub jest na etapie dalece zaawansowanych planów realizacji projektów rozwojowych i badawczo-rozwojowych. Mam tu na myśli uruchomienie instalacji wtórnej metalurgii, projekt budowy centrum obróbki mechanicznej czy też dalszą optymalizację i automatyzację produkcji – dodaje Petrus.

Źródło: Grupa PGO


dodano: 2017-10-20 07:29:50